Увага! Небезпечні квести!!!

НОВА СМЕРТЕЛЬНА ГРА "ЧЕРВОНА СОВА" У МЕРЕЖІ: ПСИХОЛОГ РОЗПОВІЛА, ЯК УБЕРЕГТИ ВІД НЕЇ ДІТЕЙ 

Гра "Червона сова" – своєрідний поштовх дитини до суїциду, шляхом шантажу

У мережі разом із смертельною грою "Синій кит" почала ширитися нова "гра" – "Червона сова". Про таке повідомляє InfoResist.

Правила гри дуже нагадують "Синього кита". Відомо, що учасниками, як правило, стають підлітки від 12-ти до 16-ти років. З ними зв'язується куратор і дає завдання. Наприклад, не спати декілька діб, постійно бути онлайн, дивитися страшні психоделічні відео. Гра "Червона сова" – своєрідний поштовх дитини до суїциду, шляхом шантажу: залякуванням, вимаганням інтимних фото тощо.

Медичний психолог Наталя Бугайова розповіла, як розпізнати в дитині, що вона може "грати" у смертельні ігри у мережі та як її вберегти він непоправних кроків:

  • Якщо з'являються ознаки недосипання, спочатку млявість, забудькуватість, якщо дитина поводиться інакше, ніж зазвичай, може з'явитися і агресія. Потім йдуть зміни, синці під очима, дитина може мерзнути і мати хворий вигляд.
  • Дітям можуть давати завдання нанести собі порізи на різних частинах тіла. Це робиться не лише для того, щоб дитина перейшла бар'єр самозбереження, а й для того, щоб у разі смерті було відомо про суїцидальні нахили дитини.
  • Батьки мають звертати на це увагу, і якщо вони таке помітили, не треба кричати, потрібно дитину спокійно вивести на розмову. А  якщо довірливі стосунки з батьками не склалися, треба залучити того, хто для дитини є авторитетом.
  • Також експерт радить звернутися до фахівця-психолога.
  • Психолог додала, що діти, які потрапляють у такі групи смерті – не обов'язково з неблагополучних сімей. "Діти йдуть, бо це модно, або хочуть відчути адреналін. Довірливість, прагнення до чогось нового. Нерідко проблема в тому, що навіть у благополучній родині дитина не може поділитися з кимось своїми думками, тому що, з одного боку, вона боїться або соромиться, а ось віртуальний простір налаштовує на те, щоб розмовляти на різні теми. У будь-якому разі, люди, які сидять по той бік екрану, враховують ці особливості і, звичайно, це і є важелі для маніпуляції, бо спочатку довіру дитини завойовують, а потім її залякують. Нерідко дитина боїться, що може стати відомо про її участь у грі. Більш того, діти бояться за своїх близьких", – підсумувала Бугаєва.

 

Допомога учням, абітурієнтам, студентам та їх батькам

 Діти, батьки та ІКТ